Neden Website Sahibi Olmalısınız?


Hiç Düşündünüz mü? Düşünmediyseniz gelin birlikte düşünmeye başlayalım, hem de basit örnekler vererek. Ama öncelikle küçük bir açıklamayla giriş yapalım ve sonrasında örneklerimize geçelim.

Malumunuz çağımızın internet çağı olduğunu sizler de biliyorsunuzdur ve bu çağda da insanların aradıkları çoğu şeyi bir iki tuşa basarak internetten bulduğunda da sanırım hemfikirizdir.

Peki
Bu insanlar internetten aradıkları bu şeyleri nerede buluyor?
Cevap: Websitelerinde.
Peki, bu siteler kimlerin?
Cevap: Şahısların veya kurumların.
Yani sizin ve benim gibi insanların!

Peki, Sizlere Bir Soru Daha!
Sanal alemde bir websitesine sahip olmanın avantajlarını hiç düşündünüz mü?
Cevabınız ”Hayır!” ise, gelin şimdi örnekler vererek birlikte düşünmeye başlayalım!

Hazır mısınız?

ÖRNEK 1:

Eğer bir tüccarsanız,
1) Elinizdeki ürünleri tüm insanlara tanıtma imkanınız olur!
2) İşletmenizin namı çok çabuk yayılır!
3) Müşterileriniz eskisine oranla çok daha fazla artar! (Müşteri=Para)
4) Siz gezerken, uyurken, tatil yaparken dahi sanal dükkanınız hiç durmadan hergün 24 saat çalışır!
5) Normal hayatta varolan dükkanınız için her ay yüksek kira gideri öderken, websiteniz içinse yıllık çok az bir gideriniz olur!
vs…vs…

ÖRNEK 2:

Eğer bir hoca, öğretmen vs… herhangi bir meslektenseniz,
1) Uzman olduğunuz konuları internette yayınlayarak tüm insanlığa faydalı olursunuz!
2) Sunduğunuz bilgilerin, websitenize gelen ziyaretçiler tarafından çokça beğenilmesi, hem sizin hem bilgilerinizin hem de sitenizin popüler olmasını sağlar!
3) Websiteniz popüler olursa bu sitenize ”google adsense” gibi reklamları alarak para dahi kazanabilirsiniz!
vs…vs…

ÖRNEK 3:

Farz edelim ki serbest çalışan bir inşaat işçisi veya marangozsunuz, işiniz olduğunda çalışıyor olmadığındaysa evde boş boş oturup ne yapacağınızı, eve nasıl ekmek getireceğinizi düşünüyorsunuz, işte bu gibi durumlarda olan sizlere website sahibi olmak ne kazandırır acaba bir düşünelim!
1) Websiteniz olduğunda mesleğinizle ilgili bilgileri, tecrübeleri ve becerilerinizi vs… leri sitenizde yayınlayabilir, kendinizi kendi websitenizde tanıtarak daha profesyonel bir çalışan olduğunuzu piyasaya hissettirirsiniz!
2) İnternette kolayca bulunur bu sayede yeni iş siparişleri, yeni iş teklifleri vs… alabilirsiniz!
vs…vs…

ÖRNEK 4:

Ya da bir öğrenciyseniz, kendinize güzel bir sohbet sitesi açabilir ve bu sayede de okul çevrenizi bu sitede toplayabilirsiniz!
Şunu çok net söylebilirim ki okul okurken böyle bir websiteye sahip olmanız, hem arkadaşlarınızın gözünde hem de sevdiğiniz kızın gözündeki değerinizi kat ve kat arttır.

Diyelim ki sohbet sitesi vs… açmak istemiyor fakat internetten para kazanmak istiyorsanız bu durumda kendinize güzel bir website açar, ilgili yerlerden Satış Ortağı olur ve ortak olduğunuz ürünleri websitenizde detaylıca tanıtarak satışını gerçekleştirdiğinizde ise satış komisyonu kazanabilirsiniz!

Değerli Ziyaretçilerim,

Bu örnekleri sizler düşünerek çoğaltabilirsiniz. Hatta çok daha iyi plan, projeler üreterek bunları websitelerinizde yayına sokabilirsiniz!

Kısacası, yukarıda vermiş olduğum bu basit örneklerin dahi ne kadar önemli olduğunu sizler de fazlasıyla fark etmişsinizdir.